26.8.15

Ubiór minimalisty.

Coraz częściej mam ochotę zacząć prowadzić blog o modzie męskiej :) Dziś jednak napiszę parę słów o modzie minimalnej, bo taka przecież nam najbardziej odpowiada.

W co może ubierać się minimalista?? Odpowiedź jest prosta - w co chce! :) Minimalista jest świadomym konsumentem, dlatego nie trzeba mu mówić, by kupował rzeczy wysokiej jakości, z dobrych materiałów i niekoniecznie wpisujące się w obowiązującą modę. 

Poszukując inspiracji związanych z minimalną modą, głównie można natknąć się na informacje o dobieraniu rzeczy tak, by każda do siebie pasowała. I to naprawdę dobry pomysł, bo dzięki temu możemy mieć kilkanaście ciekawych zestawów, posiadając jedynie kilka sztuk odzieży! Nie da się oczywiście dobrać garnituru do sportowych butów (uwierzcie, naprawdę się nie da, o ile ma się w sobie odrobinę gustu ;) ), tak jak i nie da się, by każdy minimalista miał ten sam styl.
Ja osobiście lubię dwa style: elegancki (ale niestety na codzień nie mam możliwości się w nim prezentować) oraz kolorowy i wygodny styl codzienny (zwany z obca "casual", albo "smart casual" - co może być "smart" w ubraniu? ). 

Mężczyźni powinni się kierować prostą zasadą: są ubrania, które będą świetnie wyglądać za 10 lat i świetnie wyglądały też 10 lat temu (np. klasyczne, granatowe dżinsy, albo błękitna koszula, lub biały t-shirt) - i w takie należy się zaopatrywać! Połyskująca w różne odcienie marynarka i spodnie rurki to raczej ślepy zaułek w poszukiwaniu minimalizmu ;) I jeśli chodzi o męskie dodatki, to istnieją właściwie tylko cztery: krawat (jedyna pełniąca tylko funkcję ozdobną rzecz w męskiej szafie), pasek do spodni, spinki do mankietów i zegarek. Cała reszta w minimalistycznym świecie raczej nie ma prawa bytu.

A co z kobietami - minimalistkami? Hmm... akurat w tej kwestii zostawiłbym kobietom pełną swobodę :) Ważne, by w poczuciu minimalizmu pozbywać się części garderoby, które od dawna już nie były w użyciu. A jeśli kobieta ma "wbudowany" minimalizm, to raczej nie będzie przesadzać z zakupami nowych strojów. Drogie koleżanki, pamiętajcie też to, że każdy, absolutnie każdy mężczyzna uwielbia podziwiać kobiety dobrze ubrane! Dlatego nie rezygnujcie z elegancji kosztem minimalizmu!

4 komentarze:

 1. Rurki to niech sobie niektórzy faceci na głowę założą, żeby zobaczyli, czy jest co uciskać w mózgu ;) Długie noszenie bardzo źle wpływa na zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciałem aż tak dosadnie wypowiadać się na temat rurek, ale Twój komentarz to 100% prawdy :)

   Usuń
 2. Zawsze uważałem, że lepiej mieć kilka droższych produktów dobrej jakości, niż mnóstwo tanich zamienników.
  https://kobietawielepiej.pl/

  OdpowiedzUsuń