5.2.19

O mnie

Zdjęcie szczęśliwego minimalisty
Tomek - Szczęśliwy minimalista!
Cześć!

Mam na imię Tomek i jestem Szczęśliwym minimalistą :) Dlaczego zdecydowałem się na minimalizm? Ponieważ jest on rezygnacją z nadmiaru przedmiotów na rzecz przeżywania i doświadczania codzienności. Jest również w moim życiu stabilizatorem i drogą do ubogacania się wewnętrznie.

Od sierpnia 2018 roku mam wspaniałą żonę Joannę, z którą dzielę swoje życiowe przygody i przemyślenia. To ona motywuje mnie do działania, jest też moim pierwszym krytykiem, który naprowadza mnie na właściwe tory myślenia. A do tego jest minimalistką, choć sama tak nie uważa ;)

Mam kilka pasji, największą z nich jest kolarstwo w różnych odmianach, z wyszczególnieniem freeride'u i jazdy turystyczno krajoznawczej. Uwielbiam podróże, zarówno rowerowe, jak i piesze. Jestem zafascynowany krajobrazami Polski! A z tej fascynacji zrodziła się moja druga pasja, czyli fotografowanie. Jeśli chodzi o przedmioty związane z pasjami, zdecydowanie ich nie minimalizuję - mam trzy rowery (każdy o innym zastosowaniu) i trzy aparaty fotograficzne.

Dzięki minimalizmowi regularnie podróżuję - zarówno w celach turystycznych, jak i w poszukiwaniu pracy. Mieszkałem już w trzech krajach poza Polską, gdzie miałem przyjemność poznawać inne zwyczaje, smaki i ciekawych ludzi. Podróżowanie jest wg mnie jedną z najwspanialszych rzeczy, jaką można w życiu robić!

Minimalizm zmienił też mój portfel. Od zadłużonego pasjonata kupowania różnych niepotrzebnych gadżetów stałem się osobą świadomą finansowo, która zamiast kolejnej "zabawki" woli obserwować działanie procentu składanego na założonych lokatach i kontach oszczędnościowych. Interesuję się też tematem kryptowalut oraz rynkiem akcji. 

Szczęśliwy minimalista dostępny jest na Facebooku i Instagramie - polub i zaobserwuj, proszę! :)

Posty na blogu staram się pisać regularnie, choć od czasu do czasu robię dłuższą przerwę, na złapanie inspiracji i oddawanie się moim pasjom. Wybacz mi więc te krótki przerwy i odwiedzaj mimo wszystko!

Miałem też przyjemność być gościem na blogu Kasi, Droga do minimalizmu. Zachęcam do zapoznania się, oraz do przeczytania wpisu gościnnego.

Ja również goszczę innych, niezwykle inspirujących gości - zaglądnij do działu "Wywiady", by móc korzystać z doświadczeń i wiedzy tych, którzy już kroczą drogą minimalizmu (i nie tylko!).

Administruję też na facebookowej grupie "minimalizm - polska grupa" na którą serdecznie zapraszam, znajdziesz tam sporo inspiracji pochodzących od innych, praktykujących minimalistów!

Jeśli w moich wpisach coś polecam, to są to usługi i produkty z których rzeczywiście korzystam. Nie będzie na moim blogu wpisów sponsorowanych, a jedynie linki afiliacyjne do tego, co sam uważam za godne uwagi. Przy okazji - w dziale "Polecam!" znajdziesz odnośniki do wartościowych moim zdaniem miejsc w internecie i nie tylko. Zaglądnij tam w wolnej chwili!

Dziękuję, że do mnie zaglądasz! Zostaw po sobie ślad, napisz komentarz, albo podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami w prywatnej wiadomości! Jeśli doceniasz moje teksty, będę wdzięczny, jeśli postawisz mi kawę! :)

Zapraszam do korespondencji przez email!