27.1.16

Polityczne komentarze.

Kiedyś napisałem post o tym, że warto ograniczać odbiór internetowego hejtu. Dziś chcę podkreślić wyraźnie, że koniecznie trzeba pozbyć się jakichkolwiek form wyrażania swoich politycznych sympatii w przestrzeni publicznej. Wśród moich znajomych posiadających konta społecznościowe obserwuję kilkunastu politycznych ekstremistów, których jedyną treścią do przekazania jest wychwalanie ulubionej partii/polityka, bądź opluwanie osób nie wpisujących się w ich myślenie o władzy w państwie. I po co to w ogóle? To tylko tworzenie podziału między rodakami, nic więcej! Przecież nie uda się nikomu zmienić czyjegoś myślenia, wklejając linki do skrajnie lewicowych bądź prawicowych stron na których tytuły postów wyglądają, jak przerobione z Pudelka. Jestem zdania, że rozmawiać warto, nawet na kontrowersyjne tematy, ale spotykając się bezpośrednio z daną osobą. Na spokojnie, bez internetowej szarpanki. 

Niestety, ale wojujący w internecie obrońcy polityki szkodzą głównie własnemu wizerunkowi - bo jak tu postrzegać osobę, która jedynie powiela treści przekazywane z niezbyt pewnych źródeł, a w dodatku walczy o swoją i tylko swoją rację?

Poza tym dobrze zdać sobie sprawę, że w naszym ustroju nie mamy zbyt dużego wpływu na decyzje polityków, poza możliwością pójścia do wyborów lub na referendum (do czego gorąco zachęcam!). Z jednej strony to trochę szkoda, bo jak tu mówić o demokracji, jeśli tak naprawdę wybieramy sobie tylko co jakiś czas partię, która sama wybiera tzw. przedstawicieli narodu, a z drugiej strony to może i lepiej, że jednak nie każdy może rządzić ;) Szkoda nerwów na niepotrzebne treści. 

Niestety, nie wymyślono chyba jeszcze filtra który mógłby blokować dostarczanie treści zawierających w tekście słowa "partia", "polityk", "władza" itp., dlatego polecam taki filtr uruchomić sobie w oczach i w głowie. Można też w przypadku społecznościowych mediów po prostu przestać obserwować wybrane osoby, które żyją tylko i wyłącznie wojną polityczną.

Każdemu minimaliście i nie tylko, życzę dużo spokoju i pogodnego nastawienia do codziennych wydarzeń! :)Brak komentarzy: