17.3.16

Motywuj się!

Aby utrzymać potrzebę dążenia do wyznaczonych celów, należy dbać o motywację. Jako minimalista, najlepiej dbać o... automotywację!

Zamiast szukać sposobów na podtrzymanie zainteresowania, lepiej uwierzyć we własne możliwości. Nikomu nie będzie nigdy zależeć na określonym celu bardziej, niż Tobie!

Można przeczytać wiele tekstów dotyczących motywacji, ale jeśli samemu naprawdę nie będzie się czuło potrzeby do realizacji własnych planów, to nawet najlepsza książka, czy film na youtubie nie pomoże.

Silna wola i pozytywne nastawienie do życia - oto najlepsze motywatory, w dodatku dostępne za darmo i w pełni zgodne z minimalistyczną filozofią! :)

Oczywiście nie należy polegać tylko i wyłącznie na motywacji, ponieważ jest to dość ulotna materia. Na szczęście motywacja może prowadzić do wyrobienia nawyku, a to już zdecydowanie solidne wzmocnienie i szansa na utrzymanie założeń, które postanowiliśmy wchodząc w nie z motywacją!2 komentarze:

  1. Zgadzam się, żadne książki i filmy, wystarczy określony cel i plan działania, a reszta to samodyscyplina.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, też miałam taki okres, że czytałam różne książki oglądałam filmiki, ale motywacja to tylko impuls do działania, silna wola i chęć do tej drogi opartej na ciężkiej pracy są najważniejsze. Przy okazji pozytywne myślenie, ale to już w każdym aspekcie życia jest potrzebne :)

    OdpowiedzUsuń