16.3.16

Określ cel Twojego minimalizmu.

OK, jestem minimalistą. Ty też jesteś minimalistą, lub chcesz nim być. Pytanie tylko, po co to robimy??

Trzeba umieć określać cele do których dążymy. Minimalizm może być stylem życia, może też być drogą do osiągnięcia celu. Po co w ogóle się ograniczasz? Robisz to, bo minimalizm pozwala Ci oszczędzić pieniądze? A może dlatego, że cenisz ład i porządek w swoim domu lub mieszkaniu? A może jesteś minimalistą od urodzenia, po prostu idziesz tą ścieżką, bo inne wydają Ci się pochwałą przesadnej konsumpcji? A może minimalizm jest dla Ciebie drogą do odnalezienia w sobie duchowości i wrażliwości na piękno świata?

Bez określenia swoich pragnień i celów, życie minimalizmem w pewnym momencie może się znudzić. Bo ileż czasu można sobie odmawiać i się ograniczać bez większego powodu? Kiedy minie moda na życiowy minimalizm (która niebawem wleje się szerokim strumieniem do Polski, póki co to dopiero zalążki!), spora część osób wróci do starych nawyków z poczuciem, że coś w tym minimalizmie nie jest tak, jak być powinno.

Określajmy cele jasno. A po osiągnięciu danego celu - twórzmy kolejne, bardziej wymagające, angażujące więcej sił, dające większą satysfakcję po ich zrealizowaniu. Rozwijajmy się!
Brak komentarzy: